Целительные заговоры

Испокон веков, когда человеку было плохо, он обращался за помощью к Богу или святым. Произнося молитву, человек как бы вставляет дискету в компьютер, и включается программа, которая, в зависимости от дискеты (молитвы), несет определенную функцию. Человек в этот момент подключается к потоку энергии, которую может почувствовать, а в отдельных случаях и увидеть. В зависимости от духовного уровня целителя, от тех целей, которые он преследует, транслируется более мощный поток энергии и более эффективна его работа. Священнослужитель, зная наизусть сотни молитв, не получит большей энергии, чем мать, которая просит помощи у Бога над своим больным ребенком.

Молитва — это определенный набор вибрации, который вызывает резонанс в энергетическом потоке, и чем искреннее она говорится, тем больше эффект. Это состояние души, слова священного писания произносятся не голосом, а сердцем. В этот момент все окружающее расплывается, исчезают все звуки и ощущения, тело начинает вибрировать, часто срывается голос. Человек находится в полном единении с Тем, к кому он обращается. И только в этом случае оказывается необходимая помощь. Икона оказывает большую помощь в целительстве, являясь мощным источником энергии христианского потока. Икона как бы открытое окно в субстанцию добра, любви, покаяния. Но не все иконы открыты, есть и закрытые, то есть или не освященные в Храме Божьем. Основная молитва — это «Отче наш». С нее и начнем.

Молитва Господня

Отче наш, иже еси на небесах! Да святится имя Твое, да приидет Царствие Твое, да будет воля Твоя яко на небеси и на земли. Хлеб наш насущный даждь нам днесь; и остави нам долги наша яко же и мы оставляем должникам нашим; и не введи нас во искушение, но избави нас от лукаваго. Яко Твое есть Царство к Сила и Слава, Отца и Сына и Святаго духа, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

Песнь Пресвятой Богородице

Богородице Дево, радуйся. Благодатная Марие, Господь с Тобою, Благословенна ты в женах и благословен плод чрева Твоего, яко Спаса родила еси душ наших.

Символ веры

Верую во единаго Бога Отца, Вседержителя, Творца небу и земли, видимым же всем и невидимым. И во единаго господа Иисуса Христа, Сына Божия, Единороднаго, Иже от Отца рожденного прежде всех век; Света от Света, Бога истинна от Бога истинна, рожденна, несотворенна, единосущна Отцу, им же вся быша. Нас ради человек и нашего ради спасения сшедшаго с небес и воплотившагося от Духа Свята и Марии Девы и вочеловечшася. Распятаго же за мы при Понтийстем Пилате, и страдавша, и погребенна. И восресшаго в третий день по Писанием. И возшедшаго на небеса, и седяща одесную Отца. И паки грядущаго со славою судити живым и мертвым, Его же Царствию не будет конца. И в Духа Святаго, Господа, Животворящаго, Иже от Отца нсходящаго, Иже со Отцом и Сыном споклоняема и сславима. глаго­лавшего пророки. Во едину Святую, Соборную и Апостольскую Цер­ковь. Исповедую единокрещение во оставление грехов. Чаю воскресения мертвых, и жизни будущаго века. Аминь.

Молитва ко Пресвятой Троице

Пресвятая Троице, помилуй нас; Господи, очисти грехи наша; Владыко, прости беззакония наша; Святый, посети и исцели немощи наша, имени Твоего ради.

Господи, помилуй. Господи, помилуй Господи, помилуй. Слава Отцу и Сыну и Святому Духу, и ныне и присно и во веки веков. Аминь.

Молитва Ангелу Хранителю

Святый Ангеле, предстояй окаянной моей души и страстной моей жизни, не остави мене, грешнаго, ниже отступи от мене за невоздер­жание мое. Не даждь места лукавому демону обладати мною, насильством смертного сего телие. Укрепи бедствующую и худую мою руку, и настави мя на путь спасения. Ей, снятый Ангеле Божий, хранителю и покровителю окоянныя моея души и тела, вся мне прости, еликими тя оскорбих во вся дни живота моего, и аще чего согреших в пришедшую нощь сию, покрый мя в настоящий день; и сохрани мя от всякаго искушения противнаго, да ни в коем гресе прогневаю Бога; и молися за мя ко Господу, да утвердит мя в страсе Своем, и достойна покажет мя раба Своея благости. Аминь.

Молитва Честному Кресту

Да воскреснет Бог, и расточатся врази Его, и да бежат от лица Его ненавидящий Его. Яко исчезает дым, да исчезнут; яко тает воск от лица огня, тако да погибнут беся от лица любящих Бога, и знаменующися крестным знамением, и в веселии глаголющих: радуйся, Пречистый и Животворящий Кресте Господень, прогоняй бесы силою на Тебе пропятаго Господа нашего Иисуса Христа, во ад сшедшаго и поправшаго силу диаволю, и даровавшаго нам Тебе, Крест Святой Честный, на прогнание всякаго супостата. О Пречистый и Животворящий Кресте Господень, помогай ми со Святою Госпожою Девою Богородицею, и со всеми святыми во веки. Аминь.

Кондак 9

Всякия утоли болезни, великий наш заступниче Николае: растворяя благодатная врачевания, услаждающая души наша, сердца же веселя­щая всех усердно к помощи твоей притекающих. Богу же вопиющих: Аллилуйа!
Молитвы о болящих

Тропарь, глас 4-й

Скорый в заступлении един сын, Христе, скорое свыше покажи посещение страждущему рабу Твоему, и избави от недуг и горьких болезней; и воздвигни во еже пети Тя и славити непрестанно, молитвами Богородицы, Едине Человеколюбице.

Кондак, глас 2-й

На одре болезни лежащего и смертною раною уязвленнаго, яко же иногда возвигл еси. Спасе, Петрову тещу и расслабленнаго на одре носимаго, сиче и ныне, Милосердие, страждушаго посети и исцели; Ты бо един еси недуги и болезни рода нашего понесый и вся ночий, яко Многомилостив.

Молитва Владыко Вседержителю

Владыко Вседержителю, Святый Царю, наказуяй и не умерщвляяй, утверждаяй низпадающия и возводяй низвсржснныя, телесныя человеков скорби исправляяй, молимся Тебе, Боже наш, раба Твоего (имярек) немощуствующа посети милостию твоею, прости ему всякое согрешение вольное и невольное. Ей, Господи, врачебную Твою силу с небес ниспошли, прикоснися телеси, угаси огневицу, укороти страсть и всякую немощь таящуюся, буди раба Твоего (имярек), воздвигни его от одра болезненнаго и от ложа озлобления цела и всесовершенна, даруй его Церкви Твоей благоугождающа и творяща волю Твою. Твое бо есть, еже миловати и спасати мы. Боже наш, и Тебе славу возсылаем, Отцу и Сыну и Святому Духу, ныне и присно и во веки веков. Аминь!

Вначале молитвы надо выучить наизусть, произнося молитву, вдумывайтесь в смысл слов, попробуйте понять глубину тех чувств, которые испытывали люди, произносившие святые слова. К вам придет ощущение сопричастности с бесконечным, великим, безмерно добрым и любящим нечто. Впоследствии, только начиная произносить молитву, вы уже будете подключаться к энергетическому потоку христианской веры и становиться транслятором доброй энергии. Вы станете чище душой и сердцем, из вас уйдут болезни и темные мысли, начнете видеть окружающий мир совершенно другими глазами.

Ваш комментарий